Przejdź do menu Przejdź do treści

O konkursie

14. KONKURS FOTOGRAFICZNY KLIMATY CZĘSTOCHOWY

Po prawie trzyletniej przerwie wracamy z naszym miejskim konkursem „Klimaty Częstochowy”. W tym roku wprowadziliśmy nowość ułatwiającą sposób zgłaszania zdjęć – elektroniczny formularz do przesyłania fotografii.

Celem 14. edycji konkursu fotograficznego „Klimaty Częstochowy” jest ukazanie walorów kulturowych, architektonicznych, przyrodniczych i turystycznych Częstochowy. Zamiarem organizatora jest pozyskanie i prezentacja fotografii obrazujących zainteresowanie przejawami życia w jego różnorodnych dziedzinach. Mile widziane jest niebanalne potraktowanie „klimatów”, gdzie głównym motywem jest człowiek, środowisko, w którym żyje oraz wydarzenia, w jakich uczestniczy.

w 14-letniej historii konkursu „Klimaty Częstochowy” na ręce organizatora spłynęło około 11 000 zdjęć! Wśród oceniających byli m.in.: Maksymilian Rigamonti, Tomasz Tomaszewski, Maciej Nabrdalik, Jacek Waszkiewicz, Grzegorz Skowronek, Jerzy Piwowarski, Sławomir Jodłowski, Leszek Pilichowski, Marcin Stawiarz, Janusz Mielczarek, Piotr Dłubak… Laureaci poprzednich edycji konkursu odnoszą fotograficzne sukcesy w Polsce i na świecie.

Zapraszamy do fotografowania i przesyłania zdjęć.