RUSZA 14. EDYCJA KLIMATÓW

Konkurs fotograficzny „Klimaty Częstochowy” wraca na mapę wydarzeń naszego miasta po blisko trzyletniej przerwie.

Miasto Częstochowa wraz z Muzeum Częstochowskim zapraszają wszystkich fotografujących do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
W tym roku organizatorzy wprowadzili nowość ułatwiającą sposób zgłaszania zdjęć – elektroniczny formularz do przesyłania fotografii.
Główna nagroda w konkursie to 1900 zł, druga – 1100 zł, a trzecia – 700 zł.
Celem Klimatów jest ukazanie walorów kulturowych, architektonicznych, przyrodniczych i turystycznych Częstochowy. Zamiarem organizatora jest pozyskanie i prezentacja fotografii obrazujących zainteresowanie przejawami życia w jego różnorodnych dziedzinach. Mile widziane jest niebanalne potraktowanie „klimatów”, gdzie głównym motywem jest człowiek, środowisko, w którym żyje oraz wydarzenia, w jakich uczestniczy.
W 14-letniej historii konkursu „Klimaty Częstochowy” na ręce organizatora spłynęło około 11 000 zdjęć! Wśród oceniających byli m.in.: Maksymilian Rigamonti, Tomasz Tomaszewski, Maciej Nabrdalik, Jacek Waszkiewicz, Grzegorz Skowronek, Jerzy Piwowarski, Sławomir Jodłowski, Leszek Pilichowski, Marcin Stawiarz, Janusz Mielczarek, Piotr Dłubak… Laureaci poprzednich edycji konkursu odnoszą fotograficzne sukcesy w Polsce i na świecie.
Wyboru najlepszych zdjęć dokona Jury w składzie: Łukasz Kolewiński, Piotr Kras, Kamil Pawlik oraz Jarosław Respondek.
Wystawa pokonkursowa odbędzie się w listopadzie w Pawilonie Wystawowym w Parku ks. Stanisława Staszica.
Wszystkie informacje o konkursie dostępne są na stronie www.klimatyczestochowy.pl .