Przejdź do menu Przejdź do treści

11. finał „Klimatów Częstochowy”

  • Data dodania: 14 listopada 2016

Już w najbliższy piątek, o godz. 17.00 w Ratuszu Miejskim poznamy laureatów 11. edycji konkursu fotograficznego „Klimaty Częstochowy”.

Celem 11. edycji konkursu fotograficznego „Klimaty Częstochowy” pod hasłem „Jasne, że Częstochowskie” było ukazanie walorów kulturowych, architektonicznych, przyrodniczych i turystycznych Częstochowy i jej okolic. Zamiarem organizatora było pozyskanie i prezentacja fotografii obrazujących zainteresowanie przejawami życia w jego różnorodnych dziedzinach. Uczestnicy Konkursu zaproszeni zostali do odbycia sentymentalnej podróży w przeszłość po terenach należących kiedyś do województwa częstochowskiego i zachęcani do odkrywania na nowo licznych miejsc godnych uwagi i utrwalenia – miejsc wpisanych zarówno w przestrzeń miejską Częstochowy, jak i w pobliskie jurajskie krajobrazy. Mile widziane było niebanalne potraktowanie „klimatów”, gdzie głównym
motywem jest człowiek, środowisko, w którym żyje oraz wydarzenia, w jakich uczestniczy.

W jedenastoletniej historii konkursu „Klimaty Częstochowy” na ręce organizatora spłynęło ponad 11 000 zdjęć! Wśród oceniających byli m.in.: Maksymilian Rigamonti, Tomasz Tomaszewski, Renata Dąbrowska, Maciej Nabrdalik, Jacek Waszkiewicz, Grzegorz Skowronek, Jerzy Piwowarski, Sławomir Jodłowski, Leszek Pilichowski, Marcin Stawiarz, Janusz Mielczarek, Piotr Dłubak. Laureaci poprzednich edycji konkursu odnoszą fotograficzne sukcesy w Polsce i na świecie.

W tym roku na konkurs wpłynęły 153 zgłoszenia – 611 prac (1112 zdjęć). Jury w składzie: Tomek Sikora, Agnieszka Półrola, Arkadiusz Gola, Joanna Kinowska i Piotr Furtak zakwalifikowało do wystawy 41 fotografii 25 autorów.

Łączna pula nagród to 14 000 zł!

Tego samego dnia w Klubie Sportowym „Stacheczak”, o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy Grand Press Photo 2016. Ekspozycja zostanie otwarta w naszym mieście już po raz dziesiąty. Do obejrzenia najlepszych zdjęć prasowych 2016 roku zaprasza organizator konkursu – magazyn „Press” oraz fundator wystawy – Miasto Częstochowa.

Honorowy Patronat nad wydarzeniami objął Prezydent Miasta Częstochowy – Krzysztof Matyjaszczyk.